Porównujemy polisy na życie

Poza rankingami i analizami ofert danych firm ubezpieczeniowych pomocnym narzędziem jest porównywarka ubezpieczeń związana z kalkulatorem. W wyborze konkretnej oferty pomocne bywają również fora internetowe.

Tego typu urządzenia są dostępne w internecie na stronach portali zajmujących się tematyką ubezpieczeń. Gwarantuje to rzetelność oceny, gdyż na kartach tego rodzaju portali lub multiagencji porównywane są oferty różnych ubezpieczycieli. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę typu ubezpieczenie na życie porównanie. Znajdziemy wtedy zarówno rankingi ubezpieczeń, jak i porównywarki związane z kalkulatorem ofert.

Każdy ranking ma wyszczególnione kategorie, według których dokonywano oceny. Rzetelny ranking powinien mieć pod uwagę takie kryteria, jak proces zakupu polisy i jej cenę, wysokość odszkodowania w stosunku do składki i szybkość oraz rzetelność procesu likwidacji szkody. Ważną kategorią jest ogólne zadowolenie klientów z usług danego towarzystwa ubezpieczeniowego.Niektóre portale na dodatkowych forach publikują swoje opinie użytkowników o możliwościom ubezpieczeniu, wpisywane w formularz podczas oceny internautów danego ubezpieczenia – badajmy te fora, ale zwracajmy baczną opinię na wygląd wpisów. Często bowiem daje się, że pod anonimowych klientów podszywają się brokerzy ubezpieczeniowi, którzy bezkrytycznie wychwalają sprzedawany przez siebie produkt. Zwracajmy opinię na plusy i minusy danego ubezpieczenia, mając osobę, że zazwyczaj jakość oferty przechodzi w parze z ceną – nie ulegajmy więc pokusie niskiej ceny, bo zazwyczaj wynika ona z ograniczonego zakresu ubezpieczenia.